گروه تولیدی چرخش

You Have 1 Item in your Cart. Price is $199

چرخ هواپیما

چرخ هواپیما

شاید این سوال نیز ذهن شما را درگیر خود کرده باشد که چراچرخ های هواپیماهایی مانند بوئینگ 747 با وزن 3000 تن و سرعت 2700کیلومتر در ساعت در هنگام فرود نمی ترکد.

به این نکته باید توجه داشته باشید که میزان باد داخل چرخ ها و جنس لاستیک آنها دو عامل مهم در اصطحکام آن ها می باشد. در ساخت لاستیک هواپیما از موادی مشابه لاستیک اتومبیل ولی با اصطحکام بیشتر استفاده می شود. ترکیبات این لاستیک به جای آنکه میزان تحمل چرخ را در هنگام فرود افزایش دهد، باعث تورم پر فشار در آن می شود. طبق قوانین پرواز چرخ های هواپیما باید تحمل 4 برابر فشار وارده بر آنها را در مدت 3 ثانیه داشته باشند.

نکته دیگری که باید در ارتباط با چرخ های هواپیما بدانیم آن است که عاج های لاستیک های هواپیما از یک پلیمر مصنوعی به نام آرامید که در زیر آج های آن جاسازی شده‌اند، طراحی شده است. که این عاج ها وجه تمایز لاستیک های هواپیما با لاستیک های دیگر وسایل نقلیه است و این عامل لاستیک ها را قدرتمندتر می کند.

برای جلوگیری از سر خوردن هواپیما کابل‌ های تقویت‌ کننده در زیر آن‌ها تعبیه شده ‌است، بنابراین چرخ ها با سرعت بالا روی سطح فرود آمده و روی باند بدون هیچ مشکلی کشیده می شوندتگ های مطلب : چرخ هواپیما, مقلاله, مقاله علمی, چرخ دستی
چرخ هواپیما